Systemy smart home, czyli inteligentnego domu coraz bardziej dają się we znaki. Z roku na rok coraz więcej elementów możemy kontrolować za pomocą smartfonu czy tabletu - urządzenia elektryczne i multimedialne oraz oświetlenie sterowane z poziomu kieszonkowego urządzenia powoli staje się codziennością. Już teraz możemy sterować także systemem nawadniania ogrodu.

Inteligentne nawadnianie to przede wszystkim prostota użytkowania i reagowanie na warunki pogodowe. Wbudowany w sterownik moduł pozwala na bezprzewodowe łączenie się z najbliższą stacją meteorologiczną. Program nawadniania konfigurowany jest automatycznie uwzględniając ilości opadów, siłę wiatru, temperaturę ale również przewidywane opady, które są dodatkowo potwierdzane miejscowym czujnikiem opadu. Niektóre sterowniki inteligentnego nawadniania posiadają również przepływomierze, który informują o nieszczelności instalacji - w efekcie pozwala zaoszczędzić zużycie wody. Charakterystyczny jest także prosty i przejrzysty interfejs użytkownika, pozwalający na zdalną kontrolę nad urządzeniem z dowolnego miejsca, gdzie znajdziemy połączenie z internetem. Bardzo dużą zaletą jest to że nawadnianie można z powodzeniem obsługiwać z pozycji sterownika lub aplikacji. Wybór należy do nas.

Czy warto? Oczywiście - oszczędność wody w porównaniu do manualnego nawadniania to nawet 30%. To już nie tylko wizja przyszłości, ale teraźniejszość dostępna na wyciągnięcie ręki.

Charakterystyka sterownika:

  • Sterownik bazowy łatwy w obsłudze
  • Możliwość rozbudowy o funkcje inteligentne po przez moduł
  • Obsługa przez panel na sterowniku lub aplikacje
  • Połączenie ze stacją meteo - pełne informacje pogodowe
  • Informacje o awariach
  • Wymagany zasięg WIFI
vertical_align_top