Każda osoba posiadająca ogród stara się, aby jej ogród był zawsze zadbany i dobrze się prezentował. Ma on być wyjątkowym miejscem, gdzie można usiąść i zrelaksować się w słońcu lub też po prostu zasiąść w cieniu z książką. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu ogród będzie wyglądał równie pięknie i ciekawie po zachodzie słońca, jak i w ciągu dnia. Można stworzyć ciekawe efekty świetlne, podświetlając niemal całą powierzchnię ogrodu, jak i najważniejsze rośliny. Dzięki wyborowi różnych urządzeń finalny wygląd całej aranżacji może być bardzo zaskakujący.

 

Magia ogrodu nocą

Główną zaletą stosowania oświetlenia ogrodowego jest właśnie podkreślenie niezwykłego charakteru naszej działki. Światła mogą tworzyć ścieżkę, skupiać się na elementach budynku albo też podkreślać urok rosnących w nim krzewów i drzew. To też wygodny i wyraźny sposób na wyznaczenie na ogrodzie dróżek i podjazdów, jak i rozjaśnienie miejsca, w którym przesiadujemy w czasie spotkań na patio.

Drzewko w ogrodzie oświetlone lampami

Ważny w tym przypadku jest dobór odpowiedniego rodzaju oświetlenia. Można zastosować lampy wpuszczane w grunt lub w taras, które oświetlają całość łagodnym światłem od spodu. Warto też wspomnieć, że istnieje możliwość zmiany kąta jego padania. Z drugiej strony są klasyczne słupki, które rzucają dużo światła wkoło, mając przy tym większy zasięg. Ciekawym rozwiązaniem są też kinkiety montowane na słupach i murach domu. Ich światło może być skierowane zarówno w dół, jak i w górę. Warto również sprawdzić, jaki efekt dają lampy kierunkowe, które służą przede wszystkim do podkreślenia wybranych elementów naszego ogrodu. Atrakcyjnie wygląda również „światło magiczne”. Może ono przybierać formę reflektorów, unoszących się na wodzie, łańcuchów świetlnych oplatających konary i pnie drzew, jak i wielu innych rodzajów ozdób. Możliwości jest tu naprawdę dużo.

Chodnik w świetle lamp ogrodowych

Każdy z wybranych modeli lamp może zbudować zupełnie inny klimat. Dzięki różnym kombinacjom tworzy się odmienne efekty, które doskonale podkreślą piękno wybranej nieruchomości.

Wyższe bezpieczeństwo

Lepsze oświetlenie ogrodu to również wyższe bezpieczeństwo majątku. Jest to szczególnie ważne w tych obszarach, gdzie brakuje świateł miejskich, więc słabiej zurbanizowanych przedmieściach, osiedlach domków w miasteczkach i na wsiach. Dzięki temu, że cała powierzchnia podwórka jest dobrze doświetlona, nic nie ma prawa umknąć czujnemu oku czy zamontowanemu monitoringowi.

Lampy ogrodowe na ścianie

Bezpieczne i oszczędne rozwiązania

Warto zwrócić uwagę na to, aby montażem instalacji oświetlenia zajęli się specjaliści. Nasza firma proponuje klientom z Wrocławia i obszaru całego województwa dolnośląskiego możliwość zamontowania energooszczędnego oświetlenia w technologii LED. Stosujemy urządzenia niskonapięciowe 12V i 24V, które są w pełni bezpieczne i nie stanowią żadnego zagrożenia. Dodatkowo możemy podać, ile Państwa system oświetlenia będzie zużywał energii. To gwarantuje efektowne oświetlenie każdego obiektu, przy najniższym nakładzie energii. Firma proponuje również prezentacje oświetlenia w ogrodzie u klienta. Wspólnie w tedy można osiągnąć różne efekty światła w ogrodzie. Dla klientów którzy chcieliby sami pobawić się światłem Firma przygotowała zestaw który można wypożyczyć i spędzić kilka chwil wieczornych w ogrodzie i poznać swój ogród w rożnych odsłonach zdobionych światłem.

vertical_align_top