Logo firmy Migródtest

5 zalet inteligentnego nawadniania

22.10.2021
Przykład ogrodu

Aby ogród był ozdobą domu, należy o niego dbać. Podstawowym zadaniem, jakie czeka ogrodnika, jest nawadnianie roślin. Doskonałym udogodnieniem dla wielu właścicieli takich posesji jest stosowanie systemu nawadniania. Tych na rynku jest wiele, jednak do najlepszych zdecydowanie należą rozwiązania inteligentne.

Oszczędność wody i pieniędzy

To właściwie dwie zalety i prawdopodobnie najważniejsze korzyści, jakie oferują inteligentne systemy nawadniające ogrody. W większości przypadków są to rozwiązania kompleksowe, które pozwalają zredukować ilość wody czerpanej z wodociągów. Do podlewania stosuje się m.in. deszczówkę, a także – o ile to możliwe, wodę ze studni. Zbierane są one w specjalnym zbiorniku, znajdującym się pod ziemią.

Dzięki temu, że część wody pochodzi z recyklingu z opadów atmosferycznych, można skutecznie zmniejszyć rachunki za nią. Ma to również wymiar ekologiczny – mniejsze zużycie zasobów z sieci wodociągowej pozwala zaoszczędzić wodę pitną. Warto wiedzieć, że w przypadku, kiedy opadów jest wiele, zbiornik jest zabezpieczony przed przepełnieniem – woda się przelewa. Natomiast przy mniejszej ilości deszczy, jest on dopełniany z innych źródeł – studni lub wodociągów.

Stosując inteligentne systemy nawadniania, można oszczędzić nie tylko wodę, ale też finanse – nie tylko przez dywersyfikację źródeł, ale też podlewanie ogrodu w sytuacji, kiedy jest to rzeczywiście konieczne. Zazwyczaj właściciele działek, którzy ręcznie nawadniają swoje rośliny, zużywają zdecydowanie więcej wody niż to potrzebne. Tymczasem rozwiązania automatyczne dostosowują swoją pracę do panujących warunków pogodowych, wykorzystując specjalne algorytmy.

System więc automatycznie ustala każdego dnia, jaki czas nawadniania jest konieczny. W zależności od pogody może go wydłużać lub skracać. Dane natomiast może pobierać z lokalnej stacji meteo. Największe oszczędności związane z tym rozwiązaniem zauważy się jesienią i wiosną, gdy temperatura powietrza jest niska, a opady pojawiają się rzadko.

Łatwość w obsłudze

Nowoczesne systemy nawadniające są bardzo proste w sterowaniu. Z ich pomocą możesz zaprogramować harmonogram podlewania z tabletu czy smartfona! Takie możliwości gwarantują m.in. urządzenia marki Rain-Bird i Hunter. Daje to szerokie możliwości konfiguracyjne, w tym też dla poszczególnych sekcji całego układu. Intuicyjna aplikacja to doskonałe narzędzie, które pozwoli Ci kontrolować praktycznie każdy aspekt, związany z podlewaniem trawnika i roślin.

Co ważne – aplikacja w telefonie daje możliwość sterowania całym układem nie tylko z domu, ale też z pracy czy każdego innego miejsca, w którym masz dostęp do sieci. Musisz pamiętać, że sterownik systemu również powinien być połączony z Internetem. W przeciwnym razie nie ma możliwości kontrolowania jego działania.

Sensory pogodowe

Instalację automatycznego systemu nawadniania możesz wzbogacić o specjalne sensory deszczu, które służą do badania ilości opadów. Dodatkowo mogą być też wsparte czujnikiem wilgotności gleby. Jest to też uzupełnienie prognozy pogody, do której inteligentny system podlewania ma dostęp. Dzięki sprawnej interpretacji otrzymywanych informacji sterownik dobiera odpowiednią ilość wody do podlania ogrodu. Jest to szczególnie przydatne w momencie, gdy będziesz na urlopie.

Instalacja bez szkód

Powierzając instalację inteligentnego nawadniania specjalistom firmy Migród, masz pewność, że będzie ona wykonana profesjonalnie. Nasi specjaliści działający na terenie województwa dolnośląskiego mogą wykonać montaż układu bez szkód dla ogrodu. Mają niezbędną wiedzę i doświadczenie, by zamontować cały układ i nie zostawić śladu po tym, że odbywały się jakieś prace.

Przystępując do robót, zawsze tak planujemy cały system, by jak najmniej naruszyć strukturę darni i innych roślin. Stąd też wielu klientów z Legnicy, Oławy, Świdnicy, Kłodzka, Dzierżoniowa, Wałbrzycha i Wrocławia dzisiaj może się cieszyć pięknymi ogrodami z efektywnie działającym nawadnianiem.

Postaw na inteligentne rozwiązania!

Oszczędność wody, zmniejszenie wydatków, łatwa obsługa, wysoka i skutecznie działająca automatyzacja i możliwość założenia całego systemu bez dewastacji podwórka to 5 bardzo istotnych zalet. Nic dziwnego, że zainteresowanie tymi rozwiązaniami rośnie. Jest ono opłacalne i wygodne w eksploatacji. Jeśli i Ty planujesz podobną instalację w swoim ogrodzie – upewnij się, że korzystasz z najlepszej firmy, oferującej inteligentne urządzenia.

Zapisz się na newsletter!

Wysyłanie formularza

Szybka wycena

Wypełnij krótki formularz i uzyskaj wycenę. Twoje odpowiedzi na kolejne pytania przyspieszą proces przygotowywania oferty.

Czym jesteś zainteresowany?

Dane kontaktowe

Załącz*

Maksymalny rozmiar pliku 5MB : pdf,docx,doc,jpg,png

Projekt/plan ogrodu

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)

Zdjęcia z aktualnego stanu ogrodu

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)

Inne dokumenty

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)
*im więcej zdjęć/rysunków dostaniemy tym dokładniej i szybciej przygotujemy dla Ciebie ofertę

Dodatkowe informacje

* im więcej informacji, tym dokładniej i szybciej przygotujemy dla Ciebie ofertę

Termin

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Dziękujemy

Twój wniosek o szybką wycenę został wysłany.

Na Twój adres e-mail zostało wysłane potwierdzenie zgłoszenia.

Najszybciej jak to możliwe skontaktujemy się z Tobą mailowo

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamów szybką wycenę