Logo firmy Migródtest

Czy oświetlenie w ogrodzie może być energooszczędne?

23.09.2021

Piękno krzewów, drzew, rabat, a także samych konstrukcji, które występują w ogrodzie, można efektownie podkreślić, stosując grę świateł. Podświetlone rośliny będą się świetnie prezentować szczególnie wieczorami. Wiele osób wzbrania się przed tego typu rozwiązaniem, obawiając się kosztów związanych z jego instalacją i eksploatacją. Tymczasem, jeśli wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania technologiczne, oświetlenie w ogrodzie wcale nie musi kosztować wiele. Wystarczy skorzystać z pomocy sprawdzonych specjalistów, takich jak z firma Migród, która zakładaja specjalne systemy, korzystające z technologii LED.

Planowanie od centrum do zewnątrz

Jak zadbać o to, by posesja była ciekawie oświetlona, a jednocześnie zaoszczędzić na jej instalacji? Przede wszystkim projekt warto zacząć od rozplanowania oświetlenia na elewacji domu. Efektowne podświetlenie nieruchomości to jedno. Lampy jednak mają do spełnienia jeszcze jedną, ważną funkcję – podnoszą bezpieczeństwo, zniechęcając potencjalnych włamywaczy do wykorzystania okazji, kiedy np. nie ma nas w domu. Odpowiednie rozmieszczenie kinkietów i innych elementów całego układu sprawia, że wszystko, co dzieje się w ogrodzie czy przy domu, jest doskonale widoczne zarówno dla sąsiadów, jak i monitoringu.

Dobrze zaprojektowane oświetlenie budynków pozwala na uzyskanie interesującego efektu. Jednak wiele osób szuka innych rozwiązań. Chcą bowiem nadać swojemu podwórzu magicznego klimatu. Jednak rozplanowanie kolejnych punktów świetlnych wymaga odpowiedniego przemyślenia. Także i w tej sytuacji przydaje się pomoc wykwalifikowanego projektanta, który zaproponuje ciekawy układ lamp, nie tylko ułatwiający poruszanie się po ogrodzie, ale przede wszystkim – podkreślający jego piękno. Należy pamiętać, że przesada w ilości elementów systemu może mieć skutek odwrotny do zamierzonego. Co więcej – zbyt duża ilość lamp wiąże się oczywiście z wyższymi kosztami za prąd.

Przykład realizacji oświetlenia od Migród

Wykorzystanie odpowiedniej technologii

Najważniejsze jest jednak to, by wybrać rozwiązania technologiczne, które same w sobie są energooszczędne. Jeszcze niedawno stosowano lampy halogenowe, charakteryzujące się dużą jasnością. Niestety – pobierały również równie dużo energii. Tymczasem coraz szerzej stosuje się LED-owe oświetlenie, które gwarantuje odpowiednią jasność. Różnica jednak w poborze elektryczności jest diametralna. Najlepsze lampy mogą zużywać nawet tylko 1/8 tego, co tradycyjne halogeny, gwarantując taką samą siłę światła. To zaś zapewnia nie tylko doskonałe oświetlenie, ale też niski pobór mocy. Dzięki temu, co dla wielu osób z pewnością jest ważne, jest też ekologiczne.

Z drugiej strony można też skorzystać z dodatkowej opcji, jaką są lampy solarne. Idealnie nadają się one do oświetlenia ścieżek, ułatwiając tym samym poruszanie się po ogrodzie w nocy. Dzięki temu, że magazynują i wykorzystują do działania energię słoneczną, jedyny koszt, jaki trzeba ponieść w ich przypadku, to tylko ich zakup. W połączeniu z oświetleniem LED stanowią zgrany duet, dzięki któremu można tanio i ciekawie oświetlić dom i ogród.

Zapisz się na newsletter!

Wysyłanie formularza

Szybka wycena

Wypełnij krótki formularz i uzyskaj wycenę. Twoje odpowiedzi na kolejne pytania przyspieszą proces przygotowywania oferty.

Czym jesteś zainteresowany?

Dane kontaktowe

Załącz*

Maksymalny rozmiar pliku 5MB : pdf,docx,doc,jpg,png

Projekt/plan ogrodu

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)

Zdjęcia z aktualnego stanu ogrodu

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)

Inne dokumenty

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)
*im więcej zdjęć/rysunków dostaniemy tym dokładniej i szybciej przygotujemy dla Ciebie ofertę

Dodatkowe informacje

* im więcej informacji, tym dokładniej i szybciej przygotujemy dla Ciebie ofertę

Termin

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Dziękujemy

Twój wniosek o szybką wycenę został wysłany.

Na Twój adres e-mail zostało wysłane potwierdzenie zgłoszenia.

Najszybciej jak to możliwe skontaktujemy się z Tobą mailowo

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamów szybką wycenę