Logo firmy Migródtest

Jak oświetlić duży ogród?

15.11.2021
Przykład realizacji oświetlenia od Migród

Oświetlenie dużych przestrzeni może stanowić problem – zwłaszcza jeśli jest to teren znajdujący się na zewnątrz. Jakie są sprawdzone sposoby na oświetlenie ogrodu? Poniżej przedstawiamy sprawdzone wskazówki.

Dobry projekt to podstawa

Przykład realizacji oświetlenia od Migród

Udana inwestycja wymaga przemyślenia. Inaczej może okazać się, że plan wymaga wprowadzenia wielu poprawek. Rozmieszczenie oświetlenia zależy przede wszystkim od efektu, jaki chce się uzyskać. Ogród, który wygląda romantycznie, a może przede wszystkim jest funkcjonalny? Bez względu na własne wyobrażenie, warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

  • Bezpieczeństwo – na ten czynnik muszą zwrócić uwagę przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi. Za najbezpieczniejsze uznaje się oświetlenie niskonapięciowe, które pochodzi od renomowanego producenta.
  • Energooszczędność – w dobie ekologicznych rozwiązań ten aspekt ma coraz większe znaczenie. Oświetlenie dużych przestrzeni ma sens tylko wtedy, gdy nie naraża użytkowników na zbyt wysokie koszty. Korzystając z energooszczędnych źródeł światła, można cieszyć się rozwiązaniem przyjaznym zarówno dla środowiska, jak i dla portfela.
  • Elastyczność – użytkownicy powinni mieć możliwość sterowania systemem oświetlenia. Dlatego warto wybrać rozwiązania pracujące w trybie czasowym.
  • Estetyka – oświetlenie w dużym stopniu wpływa na wygląd ogrodu. Dlatego przed założeniem instalacji warto przeprowadzić wizualizację. Profesjonalna firma zapewnia swoim klientom taką próbną prezentację.

Oświetlenie ogrodu ze względu na poszczególne strefy

Przykład realizacji oświetlenia od Migród

Ogród składa się z kilku kluczowych części, w tym sfery przeznaczonej do wypoczynku, ciągów komunikacyjnych oraz właściwego ogrodu, czyli przestrzeni na rośliny ozdobne. Każde z tych miejsc wymaga innego rozmieszczenia źródeł światła. Jak właściwie zaplanować oświetlenie poszczególnych części?

  • Strefa wypoczynkowa — tym przypadku wiele zależy od tego, czy taras jest zadaszony. Jeśli tak, wówczas wystarczy umieścić lampę nad stołem. Miejsce do odpoczynku znajdujące się na otwartej przestrzeni można wyposażyć w lampiony, a jako dodatkowe źródło światła użyć reflektorów punktowych. Duży taras warto również otoczyć równomiernie rozmieszczonymi lampami ogrodowymi.
  • Ciągi komunikacyjne — liczy się przede wszystkim dobra widoczność i wytrzymałość. Kluczowe elementy to wszelkiego rodzaju wejścia, podjazdy oraz ścieżki ogrodowe. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się oświetlenie na czujnik ruchowy, które działa tylko wtedy, gdy jest to rzeczywiście potrzebne. Do tego pokazuje, czy na terenie posesji nie znajdują się niechciane osoby. Długie i kręte alejki należy wyposażyć w wysokie słupki, które zapewnią odpowiednią jasność nawet podczas bezgwiezdnych nocy.
  • Rośliny — Podświetlone rabatki i elementy wodne sprawiają, że ogród prezentuje się naprawdę imponująco. W celach dekoracyjnych warto wykorzystać lampy, które można przenieść w razie jakichkolwiek zmian w architekturze ogrodowej. Za pomocą takich źródeł światła można wyróżnić na przykład najpiękniejsze rośliny, z których domownicy są szczególnie dumni.

Dlaczego warto wybrać diody LED?

Przykład realizacji oświetlenia od Migród

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie oświetlenia są diody LED. Można je wykorzystać nie tylko do oświetlania wnętrz, ale również do stworzenia efektownej aranżacji w ogrodzie. Diody LED zapewniają przede wszystkim dużą jasność przy niskim poborze energii. Cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne Do tego można je dopasować do własnych oczekiwań na przykład poprzez umieszczenie w nawierzchni, doniczce albo na specjalnej podstawce. Oświetlenie typu LED odznacza się również wydajnością, dzięki czemu jeden model służy przez naprawdę długi czas. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, można powiedzieć, że tego typu świetlówki doskonale nadają się do zaaranżowania oświetlenia w dużym ogrodzie. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zasięgnąć porady ekspertów.

Zapisz się na newsletter!

Wysyłanie formularza

Szybka wycena

Wypełnij krótki formularz i uzyskaj wycenę. Twoje odpowiedzi na kolejne pytania przyspieszą proces przygotowywania oferty.

Czym jesteś zainteresowany?

Dane kontaktowe

Załącz*

Maksymalny rozmiar pliku 5MB : pdf,docx,doc,jpg,png

Projekt/plan ogrodu

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)

Zdjęcia z aktualnego stanu ogrodu

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)

Inne dokumenty

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)
*im więcej zdjęć/rysunków dostaniemy tym dokładniej i szybciej przygotujemy dla Ciebie ofertę

Dodatkowe informacje

* im więcej informacji, tym dokładniej i szybciej przygotujemy dla Ciebie ofertę

Termin

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Dziękujemy

Twój wniosek o szybką wycenę został wysłany.

Na Twój adres e-mail zostało wysłane potwierdzenie zgłoszenia.

Najszybciej jak to możliwe skontaktujemy się z Tobą mailowo

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamów szybką wycenę