Logo firmy Migródtest

Narzędzia ogrodowe - wszystko, co przyda się ogrodnikowi

20.08.2021

Kiedy spełnia się marzenie o własnym domu z ogrodem, często sięgamy po liczne poradniki, jak zaaranżować nasze podwórko. Czytamy o różnych sposobach sadzenia, łączenia odmiennych gatunków roślin i ich pielęgnacji, jednak często zapominamy o podstawowej sprawie – jakie narzędzia są nam potrzebne w ogrodzie. Dlatego przedstawimy sobie zestawienie absolutnie najpotrzebniejszych sprzętów, jaki każdy ogrodnik powinien mieć na stanie.

Dbając o trawnik

Tym, o czym zwykle śnimy, to zielony trawnik. By jednak taki był, trawa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie chodzi tylko o inteligentne systemy nawadniania – bardzo ważne jest jej cięcie, a także dbanie o to, by pozbywać się z niej resztek organicznych.

Podstawowym narzędziem więc będzie kosiarka. Jej rodzaj dobieramy do wielkości areału, jakim dysponujemy. Na równych i względnie niewielkich ogrodach najlepsza będzie elektryczna. Należy jednak pamiętać o kablu – nierzadko zdarza się, że mniej wprawieni ogrodnicy przecinają go nożem. Nieco większe trawniki, których teren sięga dalej poza zasięg przewodu kosiarki i przedłużacza, zdecydowanie najlepiej kosi się kosiarkami spalinowymi. To cięższe urządzenie, jednak dzisiaj dostępne są modele z napędem, dzięki czemu korzystający musi jedynie nadać jej odpowiedni kierunek. Na największych ogrodach zaś najlepiej spisują się małe traktorki. Warto też pomyśleć o podkaszarce, która pozwoli dotrzeć do wszystkich zakamarków, gdzie kosiarka nie dojedzie.

Ważna jest też higiena naszej trawy. Wszelkie liście, gałązki i inne resztki organiczne mogą ograniczać jej dostęp powietrza, a to zaś tworzy odpowiednie warunki pod rozwój szkodliwych drobnoustrojów, jak grzyby czy bakterie. Grabie wachlarzowe doskonale sobie radzą z wydzieraniem resztek z trawnika, niezależnie od ich wielkości i rodzaju. Jest to więc jedno z najważniejszych narzędzi, jakie każdy ogrodnik winien mieć.

Wielu profesjonalistów od pielęgnacji terenów zielonych zaznaczyłoby również, że ważne jest napowietrzenie gruntu. Pytanie brzmi – czy warto mieć własny aerator? Zasadniczo urządzenie to można wynająć od serwisów ogrodniczych, jednak wielu właścicieli ogrodów decyduje się jednak na zakup własnego urządzenia.

Do sadzenia roślin

Kiedy jesteśmy w trakcie aranżacji ogrodu, często dosadzamy kolejne rośliny, które mogą nie tylko zdobić, ale przynosić także różne owoce. W takim wypadku potrzebny jest dobry szpadel, najlepiej odlany z jednej części stali, dzięki czemu będzie trwalszy. Ważne też, by ostrze, które wbijamy w ziemię, było odpowiednio naostrzone, co ułatwia pracę. Z drugiej strony jest taczka. Nie tylko pozwala zbierać odpadki organiczne np. po grabieniu, ale też umożliwia przywiezienie na miejsce sadzenia większej ilości kompostu, a także łatwiejsze zmieszanie go z ziemią. Dzięki temu zyskujemy żyzną mieszankę, którą wykorzystujemy do wkopania drzewa czy krzewu.

To na dobry początek!

W tej części przedstawiliśmy sobie absolutnie niezbędne narzędzia, jakie są potrzebne w ogrodzie, aby pozytywnie zacząć z nim przygodę. W następnej omówimy sobie kolejne sprzęty, które pomagają w pielęgnacji roślin.

Zapisz się na newsletter!

Wysyłanie formularza

Szybka wycena

Wypełnij krótki formularz i uzyskaj wycenę. Twoje odpowiedzi na kolejne pytania przyspieszą proces przygotowywania oferty.

Czym jesteś zainteresowany?

Dane kontaktowe

Załącz*

Maksymalny rozmiar pliku 5MB : pdf,docx,doc,jpg,png

Projekt/plan ogrodu

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)

Zdjęcia z aktualnego stanu ogrodu

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)

Inne dokumenty

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)
*im więcej zdjęć/rysunków dostaniemy tym dokładniej i szybciej przygotujemy dla Ciebie ofertę

Dodatkowe informacje

* im więcej informacji, tym dokładniej i szybciej przygotujemy dla Ciebie ofertę

Termin

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Dziękujemy

Twój wniosek o szybką wycenę został wysłany.

Na Twój adres e-mail zostało wysłane potwierdzenie zgłoszenia.

Najszybciej jak to możliwe skontaktujemy się z Tobą mailowo

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamów szybką wycenę