Logo firmy Migródtest

Zakładanie oświetlenia w ogrodzie – jak znaleźć dobrego fachowca?

15.10.2021

Jednym z popularniejszych trendów wśród właścicieli domów jednorodzinnych z ogrodem jest zakładanie zewnętrznego oświetlenia. Spełnia ono wiele funkcji – przede wszystkim ozdobną. Dzięki niej można podkreślić piękno podwórza także po zmroku. Takiemu rozwiązaniu nie sposób też odmówić funkcjonalności. Ułatwia odnalezienie ścieżki prowadzącej do domu, a także precyzyjny wjazd na podjazd czy do garażu. Z drugiej strony podnosi bezpieczeństwo całej posesji.

Aby cieszyć się w pełni oświetlonym ogrodem, należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się jego zakładaniem. Jak znaleźć odpowiedniego wykonawcę? Czym się kierować przy jego wyborze? Dowiesz się tego z poniższego artykułu! Jeśli jesteś ciekaw odpowiedzi na te pytania – czytaj dalej!

Kompleksowość rozwiązań

Przykład realizacji oświetlenia od Migród

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jaki jest zakres prac danej firmy. Czy oferuje ona jedynie montaż świateł w ogrodzie, czy też dostarcza poszczególne rodzaje lamp, a także zajmuje się projektowaniem oświetlenia? Warto postawić na kompleksową ofertę z kilku powodów:

 • tak działająca firma oferuje sprawdzone rozwiązania,
 • proponuje wieczorną prezentację oświetlenia w ogrodzie klienta,
 • pracownicy mają doświadczenie, więc gwarantują profesjonalne wykonanie prac;
 • system iluminacji będzie zaprojektowany w przemyślany sposób,
 • gwarantuje to atrakcyjny cennik w stosunku do jakości montowanego oświetlenia, jak i samych prac.

Jakiego rodzaju systemy firma dostarcza?

Istotne jest to, jakiego rodzaju technologię dane przedsiębiorstwo oferuje. Choć coraz częściej odchodzi się w ogrodach od klasycznych halogenów i świateł żarowych, to wciąż zdarzają się przedsiębiorstwa, które takie proponują. Specjaliści od oświetlenia ogrodniczego powinni zaoferować rozwiązania ekologiczne i energooszczędne. Stąd też najkorzystniejszym wyborem będzie technologia LED.

Tego typu źródła światła nie wymagają też dużego napięcia, bo zaledwie 12 V. Nie pobierają wiele prądu i dają jasne światło o wybranej temperaturze barwowej, która znakomicie podkreśla zieleń panującą w ogrodzie. Można je spotkać w najróżniejszych wariantach – począwszy od lamp-słupków, przez wpuszczane oprawy po reflektory, które dają najlepsze efekty przy relatywnie niskiej cenie i niewielkie trudności instalacji. Ponadto zawsze można zmienić ich położenie i to bez większych problemów.

Możliwość stworzenia kompleksowego systemu oświetlenia

Przykład realizacji oświetlenia od Migród

Jest to kolejny ważny punkt. Wykorzystanie różnego rodzaju lamp daje najciekawsze rezultaty. Dodatkowo okablowanie systemowe wraz ze specjalnymi złączkami gwarantują najwyższą niezawodność. Całości dopełnia systemowe sterowanie, w tym możliwość zastosowania czujnika zmierzchu, jak i włącznika czasowego.

Warto więc zwrócić uwagę, czy firma dostarcza m.in.:

 • halogeny – reflektory o różnej mocy,
 • kinkiety,
 • słupki świetlne,
 • lampy doglebowe, montowane w trawniku do podświetlania drzew,

a także wszystkie pozostałe elementy, niezbędne do stworzenia efektownego oświetlenia.

Dzięki nim można stworzyć niepowtarzalny klimat w ogrodzie, podświetlić przestrzeń wypoczynkowo-imprezową (patio czy balkon), a także łatwiej wytyczyć ścieżki na podwórzu. Dobry serwis, zajmujący się m.in. oświetleniem ogrodów, będzie w stanie zaproponować różnego typu oprawy.

Najlepsze rozwiązania na Dolnym Śląsku

Przykład realizacji oświetlenia od Migród

Jako specjaliści od systemów iluminacyjnych w ogrodach oferujemy atrakcyjne podświetlenie. Działamy na terenie województwa dolnośląskiego, w tym w takich miastach jak:

 • Legnica,
 • Oława,
 • Świdnica,
 • Wrocław,
 • Kłodzko,
 • Dzierżoniów,
 • Wałbrzych.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Oferujemy nie tylko montaż, ale też projektowanie oświetlenia w ogrodzie. Wśród naszych propozycji widnieją lampy LED oraz systemy niskonapięciowe, gwarantujące najwyższe bezpieczeństwo. Jest to dla nas jeden z najwyższych priorytetów. Z drugiej strony – nie generują większych kosztów w związku ze zużyciem energii. Dostarczamy również najróżniejsze rozwiązania związane ze sterowaniem zamontowanym systemem iluminacyjnym.

Montowanie proponowanego oświetlenia mamy opanowane do perfekcji – dzięki temu możemy przeprowadzić je niemal bez zniszczeń w ogrodzie. Dodatkowo dostarczone urządzenia są trwałe i będą z pewnością służyć przez długi czas. Dajemy na to gwarancję od 2 do 5 lat.

Dlatego też, jeśli szukasz w okolicach Wrocławia i innych miast województwa dolnośląskiego specjalistów od oświetlenia – zachęcamy do współpracy. Oferujemy profesjonalne doradztwo, projektowanie i montaż najlepszych rozwiązań.

Zapisz się na newsletter!

Wysyłanie formularza

Szybka wycena

Wypełnij krótki formularz i uzyskaj wycenę. Twoje odpowiedzi na kolejne pytania przyspieszą proces przygotowywania oferty.

Czym jesteś zainteresowany?

Dane kontaktowe

Załącz*

Maksymalny rozmiar pliku 5MB : pdf,docx,doc,jpg,png

Projekt/plan ogrodu

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)

Zdjęcia z aktualnego stanu ogrodu

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)

Inne dokumenty

pdf,docx,doc,jpg,jpeg,png,PDF,DOCX,DOC,JPG,JPEG,PNG Maksymalny rozmiar 195MB (200000KB)
*im więcej zdjęć/rysunków dostaniemy tym dokładniej i szybciej przygotujemy dla Ciebie ofertę

Dodatkowe informacje

* im więcej informacji, tym dokładniej i szybciej przygotujemy dla Ciebie ofertę

Termin

Czy na pewno chcesz zamknąć formularz?

Dziękujemy

Twój wniosek o szybką wycenę został wysłany.

Na Twój adres e-mail zostało wysłane potwierdzenie zgłoszenia.

Najszybciej jak to możliwe skontaktujemy się z Tobą mailowo

Wiadomość nie została wysłana

Twój wniosek o szybką wycenę nie został wysłany.

Zamów szybką wycenę